Jestem rodzicem

Jako rodzic ucznia zdolnego otrzymasz możliwość wzięcia udziału w zajęciach, w trakcie których poznasz sposoby wspierania rozwoju dziecka, jak również dowiesz się o czynnikach mających znaczenie dla przekształcania potencjału w konkretne talenty i kształtowanie osiągnieć.
Twoje dziecko będzie uczestniczyć w zajęciach, które podniosą jego kompetencje społeczne. Będzie ono także mogło rozwijać siebie i swoje pasje pod okiem doświadczonego mentora, m.in. dzięki pracy nad opracowaniem rozwiązania ciekawego, ważnego społecznego problemu. Ponadto będziecie mogli nawiązać nowe kontakty i przyjaźnie – Twoje dziecko pozna koleżanki i kolegów, którzy tak jak ono jest ponadprzeciętnie uzdolnione w obszarze humanistyczno-społecznym. Ty zaś spotkasz innych rodziców dzieci zdolnych, z którymi będziesz mógł również nawiązać relacje i wymienić się doświadczeniami
Bycie rodzicem uzdolnionego dziecka to duże wyzwanie. Czasami możesz odczuwać brak kompetencji, być może niekiedy zastanawiasz się czy Twoje postępowanie względem swojego dziecka jest właściwe. Kolejnym problemem może być kontakt z placówką oświatową – rozmowy z nauczycielami czy też angażowanie się w proces edukacyjny dziecka.
Podczas naszych warsztatów przećwiczysz i ukształtujesz odpowiednie zachowania, kompetencje społeczne oraz postawy rodzicielskie. Poznasz bariery komunikacyjne, nauczysz się uważnego słuchania i rozwiązywania problemów. Poznasz również metody w jaki sposób kształtować dobrą współpracę pomiędzy środowiskiem szkolnym i rodzinnym, aby maksymalnie rozwijać potencjał swojego dziecka.